Opublikowano:

Haki do wieszania obrazów. Czym powinny się charakteryzować?

obrazy

Obrazy, grafiki czy plakaty najczęściej są eksponowane na ścianach. Po oprawieniu ich w odpowiednio dobrane ramki można umieścić je w domach, biurach, galeriach czy muzeach. Jednak mocowanie na powierzchniach pionowych nie byłoby możliwe bez odpowiednich haków. Haki umożliwiają rozmieszczenie i stabilne mocowanie do ściany obrazów. Aby spełniły swoje zadanie, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, wytrzymałe i precyzyjnie dobrane do gabarytów obrazu.

Specyfika haków do wieszania obrazów

Haki do wieszania obrazów występują w różnych wariantach. Podczas doboru trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na maksymalny udźwig. Od tego w dużej mierze zależy stabilność mocowania obrazu. Bardzo ważne jest, aby nie przekraczać wskazanego maksymalnego udźwigu. Producent pozostawia informację dotyczącą tego, jakiej wagi obraz dany hak może obsłużyć. Najmniejsza wartość udźwigu wynosi ok. 3 kg, a największa może sięgać nawet powyżej 20 kg.

W przypadku niektórych obrazów trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wagę, ale i grubość. Jeśli mamy do czynienia z obrazami, grafikami czy innymi materiałami, których grubość wynosi od 3 do 6 mm, warto skorzystać ze specjalnego uchwytu Panel Display, który dostępny jest w ofercie Newly. To najlepsze rozwiązanie do ekspozycji antyram, plansz na płytach dibond, drewnianych, aluminiowych, panelach plexi itp. Uchwyt pozwala na instalację obiektu za pomocą elastycznych uchwytów, bez konieczności klejenia czy wbijania dodatkowych zawieszek. Panel Display stanowi zestaw składający się z dwóch samoblokujacych uchwytów dolnych, dwóch uchwytów górnych oraz instrukcji. W celu zawieszenia obrazu konieczne jest zastosowanie linek.

Wszystkie haki i uchwyty muszą wyróżniać się też wyjątkową wytrzymałością. To jedna z najważniejszych cech każdego akcesorium przeznaczonego do bezpiecznego mocowania obrazów na ścianie. Wpływ na wytrzymałość i trwałość haka ma zarówno materiał, z jakiego został wykonany, jak również cała jego konstrukcja.

W przypadku najbardziej wartościowych obrazów może istnieć konieczność zastosowania dodatkowego zabezpieczenia. W tym celu można zdecydować się na specjalny hak H100 z zabezpieczeniem, który znaleźć można w asortymencie Newly. Jest to model wyposażony w solidną blokadę zabezpieczającą przed kradzieżą, idealny do miejsc publicznych.