Opublikowano:

Stopery i ich rola przy wieszaniu obrazów

stoper R-10

Główną obawą związaną z wieszaniem obrazów jest możliwość zniszczenia ścian. Aby tego uniknąć, stosuje się nowoczesne systemy do instalacji takie jak łatwe w zamontowaniu i niezawodne szyny, które wyposażone są w linki oraz haczyki, pozwalające na eksponowanie obrazów. W określonych przypadkach przydają się jednak również tzw. stopery. Jakie jest ich zastosowanie?

Do czego służą stopery do wieszania obrazów?

Stopery do wieszania obrazów, które proponujemy również naszym klientom, to system, który ma na celu zapobiec obsuwaniu się zaczepu, gdy profil montowany jest pod pewnym kątem. Zazwyczaj ma to miejsce w pomieszczeniach takich jak poddasze czy przestrzeń nad schodami, w których panel ze względu na ograniczenia musi zostać ulokowany pod kątem. Stoper pozwala wówczas na utrzymanie zaczepu z linką w określonej pozycji, bez konieczności martwienia się o ustawienie, bezpieczeństwo i ewentualne przesuwanie się wiszącego obrazu. Do stopera dołączone są również linka perlonowa, hak oraz klucz imbusowy, dzięki czemu uzyskujemy pełen zestaw do montażu, bez konieczności kupowania dodatkowych elementów. Zestaw zawiera również instrukcję obsługi wyjaśniającą, w jaki sposób zainstalować poszczególne jego elementy, aby móc cieszyć się zamierzonym efektem.

Gdzie sprawdzają się systemy zawieszania do obrazów?

Niezawodne systemy do wieszania obrazów znajdują zastosowanie przede wszystkim w muzeach, galeriach i budynkach użyteczności publicznej, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybką zmianę ekspozycji w sposób łatwy i niewymagający wsparcia fachowców. Oczywiście można używać ich również w domach i mieszkaniach, szczególnie, gdy przejawiamy zainteresowanie sztuką i często zmieniamy ekspozycję na nowe nabytki.

W naszej ofercie znajdą Państwo także systemy do wieszania rysunków, które mają samodociskający mechanizm zatrzymywania kartek papieru. Dzięki temu można instalować rysunki oraz plakaty, jednocześnie ich nie niszcząc. Przydadzą się one w szczególności w szkołach oraz w żłobkach, do eksponowania prac dzieci.