Opublikowano:

Systemy zawieszeń do obrazów. Przegląd rozwiązań

systemy podwieszania obrazów

Na rynku istnieją dwa systemy montażu obrazów. Tradycyjny, który polega na wierceniu otworów w ścianach i umieszczania w nich wkrętów oraz nowoczesny, oparty na podwieszaniu obrazów na linkach.

Wadą pierwszego typu instalacji jest to, że w przypadku zmiany aranżacji wystroju, konieczne jest nawiercanie nowych otworów i szpachlowanie dziur po starym układzie obrazów. Może to być czasochłonne i zniechęcające. Rozwiązaniem tego problemu są nowoczesne systemy wieszania obrazów oparte na strukturze linkowej.

System zawieszeń NEWLY składa się z szyny jednokrotnie montowanej do ściany lub sufitu. Szyny zbudowane są z różnych materiałów, choć najczęściej spotyka się je w formie aluminiowej. Każda szyna ma specjalną prowadnicę, po której swobodnie przesuwa się linka z haczykiem, na końcu której podwiesza się obraz. Dzięki mobilności układu możliwe jest dowolne manipulowanie położeniem elementów kompozycji w poziomie. Ruch w pionie gwarantują samo zaciskające się haczyki ustalane na różnej wysokości linek. Umożliwia to stworzenie unikalnego i symetrycznego układu galerii i podwieszenia dowolnej liczby obrazów.

Cały system może wytrzymać duże obciążenia. Te kompaktowe, najczęściej wykorzystywane w domach, są w stanie unieść ciężar rzędu 20kg. Mechanizmy profesjonalne, stosowane w muzeach i galeriach sztuki, są przystosowane są do maksymalnego obciążenia 50kg na metr.  Stąd też różnice w materiale z którego wykonuje się linki. Mogą być one zarówno nylonowe i niedostrzegalne na tle ściany, jak i masywne wykonane z metalu.

Zalety systemu linkowego

Największą zaletą systemu podwieszania obrazów NEWLY jest brak konieczności wielokrotnego wiercenia otworów przy rearanżacji wystroju. To gotowe i w pełni funkcjonalny mechanizm, dzięki któremu można stworzyć elegancką ekspozycję wysokiej jakości. Ponadto jest niezwykle proste i praktyczne.  W systemie tym istnieje możliwość zainstalowania integralnego oświetlenia, a dodatkowo do wyboru są proste lub zaokrąglone kształty szyn, które bez specjalnego przygotowania można malować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *