Opublikowano:

Systemy zawieszeń do obrazów. Przegląd rozwiązań

systemy podwieszania obrazów

Na rynku istnieją dwa systemy montażu obrazów. Tradycyjny, który polega na wierceniu otworów w ścianach i umieszczania w nich wkrętów oraz nowoczesny, oparty na podwieszaniu obrazów na linkach.

Wadą pierwszego typu instalacji jest to, że w przypadku zmiany aranżacji wystroju, konieczne jest nawiercanie nowych otworów i szpachlowanie dziur po starym układzie obrazów. Może to być czasochłonne i zniechęcające. Rozwiązaniem tego problemu są nowoczesne systemy wieszania obrazów oparte na strukturze linkowej.

System zawieszeń NEWLY składa się z szyny jednokrotnie montowanej do ściany lub sufitu. Szyny zbudowane są z różnych materiałów, choć najczęściej spotyka się je w formie aluminiowej. Każda szyna ma specjalną prowadnicę, po której swobodnie przesuwa się linka z haczykiem, na końcu której podwiesza się obraz. Dzięki mobilności układu możliwe jest dowolne manipulowanie położeniem elementów kompozycji w poziomie. Ruch w pionie gwarantują samo zaciskające się haczyki ustalane na różnej wysokości linek. Umożliwia to stworzenie unikalnego i symetrycznego układu galerii i podwieszenia dowolnej liczby obrazów.

Cały system może wytrzymać duże obciążenia. Te kompaktowe, najczęściej wykorzystywane w domach, są w stanie unieść ciężar rzędu 20kg. Mechanizmy profesjonalne, stosowane w muzeach i galeriach sztuki, są przystosowane są do maksymalnego obciążenia 50kg na metr.  Stąd też różnice w materiale z którego wykonuje się linki. Mogą być one zarówno nylonowe i niedostrzegalne na tle ściany, jak i masywne wykonane z metalu.

Zalety systemu linkowego

Największą zaletą systemu podwieszania obrazów NEWLY jest brak konieczności wielokrotnego wiercenia otworów przy rearanżacji wystroju. To gotowe i w pełni funkcjonalny mechanizm, dzięki któremu można stworzyć elegancką ekspozycję wysokiej jakości. Ponadto jest niezwykle proste i praktyczne.  W systemie tym istnieje możliwość zainstalowania integralnego oświetlenia, a dodatkowo do wyboru są proste lub zaokrąglone kształty szyn, które bez specjalnego przygotowania można malować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *